Čím horšie, tým lepšie...

Autor: Juraj Droppa | 30.6.2015 o 23:14 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  1468x

Zriaďovatelia – obce získali právo veta pri menovaní riaditeľa základnej školy. Dobre sa stalo! Prečo?

  1. O niečo viac ľudí pochopilo, kto tu skutočne vládne. Učitelia boli proti, rodičia boli proti, odbory boli proti, stavovské organizácie boli proti, ministrovi to bolo jedno... LEN par starostov a primátorov chcelo zmenu a majú ju. To, že jedno občianske združenie – ZMOS má obrovský vplyv a moc je viac menej známe. Toto je len ďalší z radu prípadov, keď tú moc ZMOS použil (zneužil) a ďalších pár tisíc ľudí to pocíti na vlastnej koži.
  2. SMER stratil minimálne 70 000 voličov a možno aj viac. Počet učiteľov na základných školách je približne 35 000, keď k tomu pripočítame rodinných príslušníkov je to zhruba 70 000 voličov, ktorých SMER stratil, pretože rozhodol proti ich vôli. Ak k tomu pripočítame aj nespokojných rodičov, je to ďalšia dobrá správa. Samozrejme za predpokladu, že voliči nestratia pamäť a ich skutky budú v súlade s ich  rečami.
  3. Ak platí bod dva, tak za pár mesiacov tu máme novú vládu zo súčasnej opozície, ktorá bola tiež proti zmene zákona. Za ten krátky čas od nadobudnutia účinnosti zákona do volieb, sa nestihne vymeniť až tak veľa riaditeľov škôl. Takže ďalšia dobrá správa: opozícia má príležitosť okamžite po voľbách preukázať, že vyznáva hodnoty Novembra 89 nielen za rečníckym pultom ale aj pri výkone moci. Pri dobrej vôli môže trvať nanajvýš pár týždňov vrátiť zákon do pôvodnej podoby.

Po troch dobrých správach, jedna zlá: čoraz viac ľudí si myslí, že na zmenu stačí, želať si ju.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker chce vracať dôveru v políciu a vymeniť Gašpara

Ministerstvo vnútra bude viesť Tomáš Drucker. Chce vrátiť dôveru ľudí v políciu, plánuje zmeniť aj spôsob, akým sa vyberá policajný prezident.

DOMOV

Taliansky novinár: Súdy hovoria, že Vadalovci sú z ´Ndranghety

Ročný obrat je 60 miliard dolárov, hovorí novinár.

KOMENTÁRE

Kríza sa nekončí, pre Pellegriniho sa len začína

Chceme zmenu kultúry a nechceme žiť v korupciou prežratom štáte.


Už ste čítali?